Blog kategorie
Produkt dnia
Folia Flex i Flock
Folia Flex i Flock

Nadruki na odzieży foliami Flex i Flock

To technika znakowania tekstyliów poprzez wgrzewanie z użyciem wysokiej temperatury, wyciętych wcześniej ploterem, wzorów z folii. W efekcie uzyskujemy bardzo wyrazisty, o perfekcyjnych konturach, jednobarwny wzór, napis lub motyw graficzny. Do nadruków wykorzystujemy całą paletę folii, jednakże ich podstawowy podział to folie Flex i Flock. Jaka jest między nimi różnica? Pierwsza z nich – folia Flex jest znacznie cieńsza i daje nadruk płaski i mocno przylegający do tkaniny. Folia Flock z kolei, jest znacznie grubsza i daje efekt znacznie grubszego nadruku, w dotyku mechaty.


Na jakich tekstyliach folie wypadają najlepiej?

Ważną cechą tego rodzaju nadruku jest duża uniwersalność obu rodzajów folii. Dzięki nim można nanieść wzory i napisy na niemal każdą tkaninę, a dzięki ich sporej plastyczności, mogą być nakładane na tkaninę zarówno gładką jak i nierówną. Personalizacja foliami flex i flock doskonale spisze się na różnych podkładach, od bawełny, przez poliester, po elastan. Zatem jeśli szukasz t-shirtów, bluz, kurtek, odzieży roboczej a zwłaszcza sportowej, ta forma znakowania będzie idealna.


Najważniejsze cechy folii flex i flock

- To najtańsza forma nadruku i opłacalna już od 1 sztuki.
- Tą techniką możemy wykonać nadruki o detalach większych niż 2-3 mm.
- Najkorzystniej wychodzą wzory składające się z 1-3 kolorów. Przy większej ilości kolorów, warto postawić na technikę sitodruku.
- Uzyskane w ten sposób wzory są trwałe, odporne na pranie, rozciąganie.
- Daje świetne krycie, soczyste kolory jednak bez przejść tonalnych i gradientów. Dodatkowo możemy nią uzyskać ciekawe efekty - holograficzne, brokatowe, fluorescencyjne czy puchnący niczym pianka do golenia efekt 3D.
- Folie posiadają certyfikaty Oeko-Tex, dzięki czemu znakowana nią odzież jest bezpieczna także dla dzieci.
- Ubrania tak znakowane należy prasować lewą stroną. Żelazko może uszkodzić wartsywę folii.
- Do takiego nadruku konieczna jest grafika w formacie wektorowym.


Od czego zależy cena znakowania foliami flex czy flock?

1. Od wielkości wzoru - wpływa na ilość zużytej folii.

2. Od rodzaju pliku w jakim jest przesłany projekt do haftu - format wektorowy jak .cdr, .ai obniża cenę, format .jpg, ją zwiększa, ponieważ nasi graficy muszą je zamienić na wersję wektorową, konieczną do wycięcia motywu z folii.

3. Od ilości kolorów na grafice, która przekłada się na ilość użytej folii w różnych kolorach i czas na wycięcie każdego koloru z osobna oraz wielokrotne wgrzewanie motywu.

4. W nieznacznym stopniu od nakładu i rodzaju użytych w nadruku folii - klasyczne folie flex są tańsze. Folie flock, brokatowe, fluorescencyjne czy puchnące są nieco droższe.


Jeśli chcesz uzyskać szybką wycenę usługi haftu skontaktuj się z nami - zadzwoń lub napisz do nas (shop@mebrando.pl) i prześlij do nas plik graficzny.


A co jeśli nie posiadasz własnego wzoru graficznego? Zapraszamy do naszego studia graficznego MeBrando.pl. Wykonamy projekt graficzny od zera.

Promocje
Koszulka damska Ringspun Premium
Koszulka damska Ringspun Premium
39,90 zł 19,90 zł
szt.
Bestsellery
Ręcznik bawełniany frotte 50x100 cm
Ręcznik bawełniany frotte 50x100 cm
24,90 zł
szt.
Koszulka damska Ladie's Slim
Koszulka damska Ladie's Slim
35,90 zł
szt.
Koszulka damska Ringspun Premium
Koszulka damska Ringspun Premium
39,90 zł 19,90 zł
szt.
Damska koszulka polo Ladie's Cotton
Damska koszulka polo Ladie's Cotton
39,90 zł
szt.
Waluty

e-mail: shop@mebrando.pl

telefon: +48 791 502 813

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl